Tuvastamisteenus Authenticatori toob muutuse

Tuvastamisteenus Authenticatori toob muutuse

Maailm on pidevas muutumises ning muutumas on 2020 aasta lõpuga ka Soomes kasutusel olnud KATSO teenus, mis asendatakse kohalikele Suomi.fi e-identifitseerimise ja Suomi.fi e-volitustega. Välisettevõtete esindamise õigust omavad isikud peavad senise asendama Soome Authenticatori rakendusega. Vana ja uus võimalus võimaldab kasutada Soome avaliku halduse e-teenuseid.

2021. aasta jaanuarist ei ole identifitseerimiseks enam võimalik kasutada KATSO ID-d isiku tuvastamiseks. Väljastatud info kohaselt KATSO varasemalt antud volitusi uuele teenusele ei edasta. Need tuleb uues keskkonnas uuesti luua.


Uuest aastast uue süsteemiga – Soome Authenticator tuvastamisteenus

Kuidas saab uuest aastast harjumuspäraseid e-teenuseid kasutada? Alustada tuleb algusest, Authenticatori äpi allalaadimisest ja kasutajatunnuse registreerimisest ning jätkata isiku tuvastamisega. Rakenduse kasutuselevõtu ja kasutajatunnuse registreerimise järgselt saab välisriigi kodanik Soome avaliku halduse e-teenuste kasutamiseks sisse logida kasutades kasutajatunnust või e-posti aadressi, parooli ja rakenduse PIN koodi.

Edaspidiselt e-teenuseid kasutades peab isik veenduma, kas keskkond toetab Soome Authenticatoriga identifitseerimist. Tänase teadmise juures see iseenesest mõistetav ei ole.

Esimene samm vanalt uuele üleminekul on sageli keeruline ja küsimusi tekitav ning tuleb tõdeda, et ka Soome uus tuvastamisteenus on seda. CHK esimene katsetus oli vaevaline, aga kogemustest õpitakse ning tänaseks oleme oma klientide toetamiseks valmis saanud juhendi ning igapäevane tegevus sellel rindel toob täiendavaid teadmisi.

Ettevõtja, aasta lõpp on tööde tähtajaks lõpetamise ja jõuludega kiireim aeg, pöördu julgesti keeruliste küsimuste lahendamiseks CH Konsultatsioonid OÜ poole (e-mail vero@chk.ee; tel +372 5680 2111). Aitame Teid meeleldi!

Kommentaarid: 2

KqHGMVmOdcuYw (qlpxPYbEujI, 3. detsember 2020)
rGaKisAuCQPTtj (PYwVhLUyT, 3. detsember 2020)

Lisa kommentaar

Email again:

Christer Haimi

CHK juhataja

Rubriigid

Kõik postitused