Maksustamine Leedus

Maksustamine Leedus

Varasemas postituses tutvustasime erinevaid ettevõtlusvorme. Nüüd heidame pilgu maksusüsteemile. Ettevõtjal on oluline hinnata tekkivat halduskoormust, võimalikke eeliseid, käibe- ja tulumaksu kohustust ning muid tekkivaid kohustusi.

Näiteks filiaali asutamisel peab nii filiaal kui ka filiaali asutav ettevõte registreerima ennast Leedus maksumaksjaks. Asutatud ettevõte kantakse automaatselt Leedu maksumaksjate registrisse ning kohustus registreerida ennast käibemaksukohustuslaseks tekib, kui maksustatav käive viimase 12 kuu jooksul ületab 45 000 eurot või kui ettevõtja on eelmisel kalendriaastal soetanud või kavatseb jooksval kalendriaastal soetada kaupu teistest liikmesriikidest rohkem kui 14 000 euro eest.


Peamised maksud Leedus (alates aastast 2020):

Tulumaks

Standardmäär on 15%, alandatud määr 5%. Uus registreeritud juriidiline isik saab esimesel maksustamisperioodil kasutada 0% määra juhul kui töötajate maksimaalne arv on 10 ning maksustamisperioodi tulu ei ületa 300 000 eurot.

Käibemaks

Standardmäär on 21%, alandatud määrad 9% ja 5%. Teatud kauba ja teenuste puhul rakendub 0% käibmaksumäär.

GPM (üksikisiku tulumaks)

Standardmäär on 20%.

Aktsiis

Leedus kehtib aktsiis etüülalkoholile ja alkohoolsetele jookidele, tubakatoodetele, töötlemata tubakale, kuumutatavatele tubakatoodetele, elektrooniliste sigarettide vedelikele, energiatoodetele, elektrienergiale.

Kinnisvaramaks

Maksumäär 0,5% kuni 3% kehtestatakse vastavalt kinnisvaraseaduses sätestatud kriteeriumitele, mile hulgas on näiteks kinnisvara õiguslik seisund, sihtotstarve, tehnilised omadused, seisukord.

Maamaks

Võimalik maksumäär asub vahemikus 0,01% kuni 4%, iga omavalitsus määrab ise.

Sotsiaalkindlustusmaks

Pensionikindlustusmakse

Lisaks võivad rakenduda teised maksud ja lõivud, näiteks saastemaks, konsulaarmaks, riiklike loodusvarade, nafta ja maagaasi ressurssimaks ning riigilõivud.

Pakume abi ettevõtte asutamisega seotud dokumentide koostamisel, ettevõtte nime broneerimisel, pangakonto avamisel, notariaalsete toimingute teostamisel ning ettevõtte registreerimisel Juriidiliste Isikute Registris. Oleme valmis nõustama ka finants- ja maksuküsimustes!

Võta meiega ühendust!

Kommentaarid: 2

wEGovXDQOcLZMCzp (DHwXtgifSGneyulC, 3. detsember 2020)
nWwUgiRbk (VyrFTcKYjbq, 3. detsember 2020)

Lisa kommentaar

Email again:

Christer Haimi

CHK juhataja

Rubriigid

Kõik postitused